З бібліотек Криму вилучають книги про Голодомор

З бібліотек Криму вилучають книги про Голодомор

У рамках зачистки російська окупаційна влада вилучає з кримських бібліотек книги про Голодомор та діяльність кримських татар.

Про це пише Центр національного спротиву.

Під заборону потрапили будь-які книги, на яких зображений тризуб, книги про Голодомор, визвольну боротьбу українського народу, а також будь-яку літературу про діяльність кримських татар на півострові.

Наказ вилучити ці книги був від методистки Кримської республіканської універсальної наукової бібліотеки ім. І. Я. Франка Софії Рибак.

Окрім заборони книг Міністерство юстиції РФ також виокремило перелік “нацистських організацій та символів”. Зокрема, до нього внесли Українську повстанську армію та Організацію українських націоналістів. Висловлювання “Слава Україні” і відповідь “Героям слава”, а також тризуб також визнали “нацистськими”.

За недотримання вимоги вилучити книги загрожує покарання.

Як повідомляла Реальна Газета, російські окупанти на Луганщині спалили українські книги. Більшість з них були підручниками з історії України.

Книги українською мовою доручено вилучити з бібліотек професійних освітніх закладів, що діють на окупованій частині Луганської області. Відповідне доручення видало керівництво угруповання “ЛНР”.

Залишити відповідь