Мобілізація в Україні триває. У травні набув чинності закон про мобілізацію, згідно з яким усі військовозобов’язані мали оновити свої дані. У разі невиконання вимоги або неявки за повісткою, представники ТЦК та СП передають запит до поліції для розшуку та доставки людини.
Більш детально про це розповів речник Полтавського обласного ТЦК Роман Істомін в інтерв’ю “Суспільному”.
Він наголосив, що після надсилання військовослужбовцями ТЦК та СП запиту до поліції щодо доставки людини, заходи з розшуку чи затримання виконують безпосередньо правоохоронці.
Істомін зазначив, що якщо людина не оновила свої дані, що є вимогою закону, то її не подають у розшук автоматично. У випадку, якщо військовозобов’язаний не з’явився за повісткою, подається запит до поліції на доставлення, до якого додається корінець повістки, що залишається в ТЦК. Лише після цього поліція розпочинає розшукові заходи.
Також він додав, що загального списку осіб, які не оновили свої дані, у ТЦК та СП немає, і інформація передається до поліції по кожному окремому випадку порушення.
Мобілізація в Україні
Директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут в інтерв’ю для Deutsche Welle розповів, що деякі бригади ЗСУ укомплектовані лише наполовину, а в окремих є лише 15-25 людей. Щоб заповнити їх, треба мобілізувати 500 тисяч людей. Він зазначив, що секретар РНБО Олександр Литвиненко оголосив про потребу призвати 160 тисяч осіб, проте Чмут назвав цю цифру нереалістичною.
На початку листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що більшість повісток за останні два місяці надсилали тим, хто не працює і не платить податків, реалізуючи принцип “Воюй або працюй”.
За його словами, повістки формуються через реєстр “Оберіг”, який дозволяє відслідковувати військовозобов’язаних. Так, 98% повісток отримують непрацевлаштовані, а лише 2% — офіційно працюючі.