Як на окупованій території ухилитися від призову до армії РФ. Практичні поради

Як на окупованій території ухилитися від призову до армії РФ. Практичні поради

У Росії розпочався плановий призов до армії. Він знову торкнеться чоловіків на окупованій території. Цього року втекти від нього буде ще складніше. Розповідаємо, які небезпеки він несе для мешканців окупації та якими способами можна його уникнути.

З 1 квітня у Росії оголосили весняний призов до армії. На цей раз Кремль за відкритою інформацією збирається закликати 160 тисяч людей. Це один із найбільших закликів на термінову службу за останні роки. Він стосується чоловіків віком від 18 до 30 років. На цей раз під заклик можуть потрапити навіть студенти, які раніше мали відстрочку через навчання.

Медична комісія тепер стає формальністю, а рішення призовної комісії про відправку до армії діє цілий рік.

Для мешканців окупованих регіонів це небезпечно з кількох причин. Тепер у Росії розсилають електронні повістки, а забрати на службу можуть навіть студенти.

Враховуючи масштабний план, ще більше в окупації точно опиняться під загрозою.

є вже безліч доказів того, що вони беруть участь у військових діях. По суті, потрапивши до військкомату, чоловік практично не має шансів сховатися від призову.

Цей призов, як і попередні, на окупованому Донбасі, у Криму та інших регіонах України є незаконним. Він прямо заборонений міжнародними законами та правилами ведення війни. Але це ніяк не допомагають чоловікам його уникнути, тому намагатися довести незаконність повістки в окупації — немає сенсу.

У жодному разі не йдіть у військкомат, навіть якщо привід формальний і про заклик мови не йдеться.

По можливості уникайте адміністративних сервісів та не залишайте свої контактні дані.

Уникнути повістки стало складніше, адже відправлений електронний порядок денний вважається дійсним. Якщо її проігнорувати, вас можуть подати у розшук. Тоді навіть виїхати до третіх країн стане неможливо.

Тому якщо ви в групі ризику, краще ще до порядку денного залишити окуповану територію та саму Росію.

Якщо заклику уникнути не вдалося, українська влада радить своїм громадянам здаватися в полон за програмою “Хочу жити”. Влада гарантує дотримання міжнародних норм і навіть можливість попросити притулок в Україні чи інших країнах.

Залишити відповідь