Волонтерские организации, помогающие переселенцам, написали Открытое письмо Яценюку

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ А.П. ЯЦЕНЮКУ

від Об’єднання громадських ініціатив, які надають допомогу вимушеним переселенцям та людям із зони проведення АТО

Звертаємось до Вас, як до очільника Уряду України, через велике занепокоєння долею жителів України, на території проживання яких, проводилась чи проводиться АТО.

Життя цих людей, їх сімей та дітей опинилось під загрозою.

Багато родин вже втратили членів своїх сімей та залишились без годувальників, проте встигли врятуватись та евакуювались із зони АТО.

Але великій кількості людей, які на даний момент перебувають в зоні проведення АТО та не мають змоги покинути цю територію, загрожує смерть. Щодня гинуть мирні жителі і серед них чимала кількість жінок та дітей.

У такий складний час громадськість об’єднала свої зусилля для допомоги державі. До евакуації людей із зони проведення АТО, надання допомоги вимушеним переселенцям, забезпеченням їх житлом, продуктами харчування, одягом та іншими речами побутового вжитку долучились благодійні та громадські організації, волонтери та звичайні громадяни України.

Проте, є ряд претензій до держави щодо діяльності у цій сфері.

Так, з боку Уряду України відсутня централізована координація щодо проведення евакуації населення із зони АТО.

Відсутній механізм вирішення нагальних проблем вимушених переселенців.

Сьогодні ми звертаємось до вас, Арсеніє Петровичу, з вимогою негайно вирішити проблеми, пов’язані із евакуацією населення із зони проведення АТО.

ВИМАГАЄМО:

1. Створити єдиний державний координаційний центр при Кабінеті Міністрів України із залученням до його складу представників громадських організацій та ініціатив; надати йому повноваження своєчасно приймати рішення із зазначенням  конкретних виконавців та строків  вирішення проблем, пов’язаних із наданням допомоги вимушеним переселенцям із зони проведення АТО; передбачити його належне фінансування.

2. Збільшити кількість транспорту (авто та ж/д), що курсують з місць проведення АТО до обласних центрів.

3. Забезпечити безкоштовним транспортом осіб, які евакуюються із зони проведення АТО, в тому числі: електропотягами, автобусами, спеціальними транспортними засобами для осіб із особливими потребами, до транзитних пунктів при МНС, а також виїзд із них до обласних центрів та місць тимчасового розселення вимушених переселенців.

4. Збільшити пропускну спроможність кас продажу залізничних і автобусних квитків та забезпечити пільгові категорії пасажирів (діти, люди із особливими потребами, люди пенсійного віку, члени багатодітних родин, вагітні жінки та інші) безкоштовними квитками;

5. Оперативно створювати транзитні пункти, в залежності із перебігом ситуації в зоні проведення АТО, із наданням можливості вільного доступу до них та виїзду з них до обласних центрів і в місця тимчасового поселення.

6.  Налагодити співпрацю між працівниками МНС та представниками громадських організацій та ініціатив, що здійснюють евакуацію громадян із зон проведення АТО; передбачити можливість забезпечення останніх транспортом і паливом.

7. Оперативно інформувати громадян, що проживають в зоні проведення АТО про всі можливі шляхи евакуації (наявність «зелених коридорів»; вокзалів та автобусних станцій, що працюють; потягів, електричних потягів, автобусів, що курсують в безпечному напрямку) шляхом використання мережі Інтернет (соціальних мереж), теле- та -радіомовлення, друкованої літератури (путівних карт), смс-розсилок та інш.).

Перелік громадських ініціатив:

1.     «Центр взаємодопомоги «Врятуємо Україну».

2.     Благодійний Фонд «Рука допомоги».

3.     Громадська ініціатива «Донбас-SOS».

4.     Громадська ініціатива «Восток-SOS».

5.     Фонд Ріната Ахметова.

6.     Альянс «Україна без сиріт».

7.     Громадська ініціатива «Центр зайнятості вільних людей».

8.     Громадська ініціатива «Крим SOS».

9.     Громадська спілка «Рада Громадських ініціатив».

10.   Громадська організація «Волонтерська сотня».

11.    Благодійна організація «Реабілітаційний центр «Шпиталь майдану».

12.    Громадська організація «Автомайдан –Київ».

13.    Громадська організація «Центр гражданского просвещения «Альменда».

14.    Громадська ініціатива « Волонтёрское движение».

15.    Громадська ініціатива «Християнський центр».