Ватажок “ЛНР” виступив у річницю повномасштабного вторгнення. П’ять фейків з його заяви

Ватажок “ЛНР” виступив у річницю повномасштабного вторгнення. П’ять фейків з його заяви

Пасічник у річницю повномасштабного вторгнення повторив п’ять наративів ворожої пропаганди. Пояснюємо, чому вони шкідливі, і чому все, написане ним — маячня.

Реальна Газета проаналізувала публікацію ватажка угрупування “ЛНР”.

Ватажок “ЛНР” виступив у річницю повномасштабного вторгнення. П’ять фейків з його заяви

Пасічник стверджує, що рішення Путіна почати так зване “СВО” буквально врятувало “від нелюдської української агресії жителів Донбасу”. Тут маємо варіацію на тему “Україна 8 років бомбила Донбас.” Проте якщо поглянути на цифри, надані самими окупантами, то починаючи з 2014 року кількість обстрілів і загиблих на окупованій території постійно зменшувалася. Наприклад, в угрупуванні “ДНР” стверджують, що у 2014 році в Донецьку загинули понад 2 тисячі людей, а в 2021 — 77. Не маємо можливості перевірити ці цифри і не збираємося сприймати на віру, але навіть самі проросійські колаборанти кажуть: жертв ставало дедалі менше. То де ж “нелюдська агресія”? Напевно, у Маріуполі, де лише за 2022 рік у місті загинули понад 10 тисяч людей, 8 тисяч з яких загинули через причини, пов’язані з війною. “Порятунок” Путіна виявився масовим вбивством.

“Повністю звільнена наша луганська — споконвічно російська — земля”, — додає Пасічник. Формула “Луганщина — руська земля”, як і “наш президент Путін” — відносно нові меседжі російської пропаганди, які з’явилися після анексії цих територій. Спроба видати Луганщину за “руську землю” робиться задля виправдання збройної агресії. Якщо займатися екскурсом у минуле, то територію Дикого поля, де зараз утворилися Луганська і Донецька області, у ХV- ХVІІІ століттях почали заселяти запорізькі козаки, які будували тут зимівники та сторожові вежі. Проте Путін та його пропагандисти воліють не помічати кілька століть, і “починають” історію луганського краю з указу Катерини ІІ заснувати тут ливарний завод.

У короткій промові Пасічника знайшлося місце для “українських нацистів” — людей з мфіовсесвіту російської пропаганди. Проте “нацистами” Пасічник хоче ввести в оману світову спільноту, адже проблем з ультраправими рухами в Україні набагато менше, ніж у РФ. Завдяки добре знайомому через культ перемоги у Другій світовій війні терміну росіянам подають зрозумілий образ ворога. Нацизм — уособлення зла, отже всі, хто з ним бореться, записують на бік добра. Пропаганда сприяє тому, щоб у пересічного росіянина не викликало бажання розбиратися в адекватності таких категорій. Саме “захистом населення від нацистів і націоналістів” Путін пояснював повномасштабне вторгнення в Україну.

Відповідно до “темників” російської пропаганди, Пасічник розповідав про “зовнішнє управління” Україною. “…пішаки, гарматне м’ясо, яке Захід уміло використовує у боротьбі проти Росії”. У такий спосіб Кремль намагається підмінити поняття: Україна — лише поле бою, а Росія воює з “колективним Заходом”. Хоча насправді українці намагаються повернутися на законні кордони України 1991 року. Ці наративи мають на меті дестабілізувати ситуацію всередині країни та переконати українців, що їм нема сенсу захищатися від агресії.

До речі про “гарматне м’ясо”. У цій війні, які і у Другій світовій, тактика “м’ясних хвиль” та жахливих людських жертв — “рецепт” перемоги російських генералів. Лише під Авдіївкою ворог втратив 47 тисяч бійців (таку цифру озвучив командувач угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський, хоча українські експерти озвучують більш консервативні цифри). До цього був Бахмут. Західні офіційні особи оцінюють загальні втрати РФ там у 20-30 тис. військових.

Ватажка угрупування “ЛНР” Леоніда Пасічника не можна назвати самостійним політиком. Він повністю контролюється Кремлем, а заяви для нього складаються відповідними спеціалістами. Вони містять актуальні для порядку денного наративи, які використовує Кремль для продовження агресії в Україні.

Залишити відповідь