В Україні оновили правила мобілізації та уточнив процедури проходження ВЛК

В Україні оновили правила мобілізації та уточнив процедури проходження ВЛК

6 травня 2025 року Кабінет Міністрів України затвердив зміни до порядку призову на військову службу в умовах мобілізації.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Основні зміни в порядку мобілізації

До Єдиного державного реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів тепер вноситиметься інформація про вручення повісток на паперових бланках.

Повістки можуть вручати не лише представники ТЦК у присутності поліції, а й роботодавці.

Під час отримання повістки громадяни зобов’язані пред’явити документ, що посвідчує особу, як працівникам поліції, так і ТЦК.

Про зміни у військово-лікарській комісії (ВЛК)

Уточнено перелік випадків, коли громадян не направляють на медичний огляд для визначення придатності до служби.

Оновлено правила направлення на ВЛК для осіб, які не проходили огляд або в яких завершився строк дії попереднього медичного висновку.

Запроваджено формування направлення на медогляд у електронному вигляді через реєстр призовників.

Встановлено чіткіші строки для надання відстрочки від мобілізації для окремих категорій осіб.

Хто має право на відстрочку

Для військовозобовʼязаних, які мають трьох і більше дітей до 18 років, уточнено перелік документів, необхідних для отримання відстрочки. Як пояснив народний депутат Олексій Гончаренко, обов’язковими є:

  • свідоцтва про народження дітей із зазначенням батьків;
  • один із додаткових документів: свідоцтво про шлюб або рішення суду про розлучення, документи органу опіки, договір між батьками чи довідка з Реєстру боржників щодо аліментів (не старіша ніж 5 днів до подачі заяви).

Питання демобілізації залишається відкритим

Міністерство оборони ще у січні підготувало законопроєкт про демобілізацію, однак Генеральний штаб не підтримав його. Причина — ризик одночасного звільнення з лав ЗСУ понад 100 тисяч військових, що може створити критичний дефіцит у бойових підрозділах.

Як повідомляла Реальна Газета, депутати Верховної Ради зареєстрували законопроєкт, яким запропонували дозволити чоловікам, старшим за 60 років, на добровільній основі підписувати контракт із Силами оборони України.

Залишити відповідь