Українські чиновники готували ґрунт для створення “республік” на сході України, — “Схеми”

Українські чиновники готували ґрунт для створення “республік” на сході України, — “Схеми”

Так звана “республіка” могла з’явитися на Донбасі ще в далекому 2004 році, задовго до прямої агресії з боку Росії. Виявилося, що відокремити східні регіони від України хотіли українські високопосадовці, які нині обіймають високі пости та посади.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів проєкту “Схеми”.

Журналісти проаналізували матеріали і дійшли висновку, що підготовкою до створення “республік” на Донбасі також займалися українські чиновники.

Так, одним із фігурантів, що згадується в документах, є Віктор Бесчастний. Зараз він обіймає посаду в Конституційному суді України.

Ще один фігурант, Олександр Зац, покинув територію України 2022 року.

Також журналісти вказали на Владислава Єгупенка, суддю Харківського окружного суду, та Олександра Попова, який наразі є депутатом Київської міської ради.

Ці люди були одними з багатьох учасників подій 2004 року в Сєвєродонецьку Луганської області. Нагадаємо, тоді в Льодовому палаці відбувся “Всеукраїнський з’їзд депутатів усіх рівнів”.

Організатори аргументували проведення з’їзду нібито політичною кризою, яка, на їхню думку, виникла внаслідок Помаранчевої революції.

По суті цей з’їзд став відповіддю президента-втікача Віктора Януковича та його союзників західній владі України, яка відмовилася приймати результати голосування на тодішніх президентських виборах.

У розслідуванні “Схем” йдеться, що учасники “Всеукраїнського з’їзду депутатів усіх рівнів” закликали до створення “Української південно-східної республіки”.

Але на закликах учасники з’їзду не зупинилися і написали відкритого листа президенту Росії, в якому попросили його визнати “республіку”.

Уже наступного дня Донецька обласна рада ухвалила рішення про проведення “референдуму”.

Після цього Служба безпеки України відкрила кримінальну справу за статтею “посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”.

Справу було закрито 2006 року, а всі звинувачення з фігурантів справи було знято.

Залишити відповідь