У Парламенті зареєстрували законопроєкт, який передбачає зниження верхньої межі віку для мобілізації з 60 до 55 років. Водночас документ пропонує зберегти можливість служити для громадян старших за 55 років, якщо вони самі цього бажають.
Про це йдеться в картці законопроєкту №12222 на сайті парламенту.
У пояснювальній записці зазначається, що фізичний стан більшості чоловіків у віці від 55 до 60 років не відповідає вимогам, а також підкреслюється, що “армія старішає”.
Автори посилаються на думку командирів, які вказують, що літніх чоловіків важче ефективно залучати до виконання бойових завдань на певних ділянках фронту.
Військові, які перебувають на службі з 2022 року, особливо ті, хто отримав поранення чи досягнув віку понад 50 років, потребують ротації або звільнення в запас.
Зменшення мобілізаційного віку
20 листопада Володимир Зеленський, під час свого виступу у Верховній Раді заявив, що зменшення мобілізаційного віку (меншим за 25 років) не планується. Натомість для охочих будуть пропонувати контракти з мотиваційним пакетом для тих, хто не досяг мобілізаційного віку.
У жовтні помічник глави Офісу Президента Сергій Лещенко повідомив, що Сполучені Штати Америки чинять тиск на президента України Володимира Зеленського в питанні зниження призовного віку. У Вашингтоні не розуміють, чому мобілізації не піддаються 18-річні українці.
Заступник голови парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв раніше повідомив, що через активні наступальні дії російських окупантів цифри мобілізації в Україні мають зростати.