У Луганську звинуватили Україну у відсутності виборів і запідозрили Зеленського у диктаторстві

У Луганську звинуватили Україну у відсутності виборів і запідозрили Зеленського у диктаторстві

Пропагандистські інформаційні ресурси на окупованій території поширили кілька матеріалів, в яких поставили під сумнів легітимність українського президента Володимира Зеленського.

Фейки з’явилися на сайті ЛІЦ.

У першому матеріалі Луганський інформаційний центр цитує прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова. Він заявив, що після 20 травня легітимність перебування Зеленського на посаді президента нібито закінчується.

“Я не став би зараз забігати вперед. Констатація термінів абсолютно правильна. У травні, дійсно, настане момент, коли повноваження чинного президента закінчаться. Будемо відповідним чином орієнтуватися, аналізувати ситуацію для того, щоб заявити про свою позицію”, — наводить слова Пєскова інформаційне агенція ТАРС.

Після цього пропагандисти наводять заяву російського політолога, директора “Центру політичного аналізу” Павла Даниліна. Він теж скаржиться на відсутність виборів.

“Відповідно, Зеленський вже не зовсім легітимний, а після травня зовсім закінчиться термін його повноважень офіційно. Після цього він стане диктатором. І немає жодних інших”. підстав для того, щоб він займав цю позицію, окрім диктаторських”, — сказав директор Данилін.

Він вважає, що тепер у Зеленського будуть проблеми із західними партнерами.

Після обох заяв пропагандисти нагадали, що у березні в Росії пройшли вибори, на яких сфальсифікували перемогу президента Володимира Путіна. Імітація волевиявлення була також на окупованій території. Проте навіть ця імітація пройшла з численними порушеннями. Явку намалювали, людей змушували голосувати, бюлетені “вкидали”, потрібні цифри результатів теж спустили з Москви.

Чи буде Зеленський насправді легітимним після 5 років на посаді?

Восьмі за рахунком з моменту проголошення незалежності України вибори президента мали відбутися у 2024 році.

У Центральній виборчій комісії заявили про відсутність будь-яких проблем із легітимністю президента України Володимира Зеленського після закінчення п’яти років на посаді. Згідно законодавства, Зеленський має виконувати свої повноваження до вступу на посаду новообраного президента. Але в умовах воєнного стану забороняється проведення загальнодержавних та місцевих виборів. Вибори будуть, але призначені упродовж одного місяця після завершення воєнного стану.

Зараз російська пропаганда використовує тему “нелегітимності” щоб розпалити ворожнечу та підірвати довіри до влади всередині країни.

Восьмі за рахунком з моменту проголошення незалежності України вибори президента мали відбутися у 2024 році.

Залишити відповідь