Розстріляти українських військовополонених на Запоріжжі могли псковські десантники, — прокуратура

Розстріляти українських військовополонених на Запоріжжі могли псковські десантники, — прокуратура

Розстріляти українських військових, які намагалися здатися в полон на Запоріжжі, могли окупанти з 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії РФ, яка також відома як “Псковська десантна дивізія”.

Про це повідомив керівник департаменту протидії злочинам в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора Юрій Білоусов в ефірі “Радіо Свобода”.

Наразі триває встановлення осіб загиблих. Верифіковані імена назвуть пізніше.

В поки в Офісі генпрокурора поки не коментують, де зараз перебувають тіла загиблих. Проте там назвали ймовірних виконавців військового злочину.

“Ми припускаємо, що до скоєння цього злочину має відношення 76 десантна дивізія Російської Федерації. Але ці дані ми зараз перевіряємо. Ця дивізія вже відома військовими злочинами, які скоїлися в Україні, зокрема в Київській області”, — сказав Білоусов.

Він розповів, що в Офісі генпрокурора відео побачили 16 грудня, в день, коли, скоріше за все, стався розстріл. Того ж дня правоохоронці розпочали розслідування.

За словами Білоусова, на Запорізькому напрямку і раніше спостерігалися подібні військові злочини. Зокрема, росіяни використовують українських бранців як живий щит. В Офісі генпрокурора вважають, що російське командування може заохочувати до таких вчинків.

Як повідомляла Реальна Газета, російські окупанти розстріляли групу військовослужбовців Сил оборони України, які склали зброю та спробували здатися.

Залишити відповідь