Під час спроб захопити Маріуполь на початку 2022 року росіяни навмисно застосували тактику голоду, що є воєнним злочином.
Про це пише видання The Guardian з посиланням на новий аналіз компанії Global Rights Compliance, переданий до Міжнародного кримінального суду.
У новому даоське стверджується що Росія та її лідери мали намір вбити та завдати шкоди великій кількості мирних жителів. Відомо про 22 тисячі вбитих Росією маріупольців.
Так, за кілька днів після облоги Маріуполя кількатисячне місто залишилося залишилися без води, газу та електрики, а температура впала нижче за мінус 10°C.
“Те, що ми могли побачити, так це те, що в російській атаці було чотири фази, починаючи з атак на цивільну інфраструктуру, припинення постачання електроенергії, опалення та води. Потім було відмовлено в гуманітарній евакуації та навіть піддано нападам, тоді як допомогу не допустили. На третьому етапі об’єкти критичної інфраструктури, що залишилися, були обстріляні, цивільне населення тероризували відсутністю допомоги, а пункти водопостачання бомбили. Нарешті, на четвертому етапі Росія здійснила стратегічні атаки, щоб знищити або захопити об’єкти інфраструктури, що залишилися”, — сказала партнер компанії Global Rights Compliance Катріона Мердок
За словами Мердок, поетапний обстріл Маріуполя продемонстрував, що Росія планувала захопити прифронтове місто без жалю до його цивільного населення, яке, за оцінками, складало 450 000 людей до початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.
У досьє робиться висновок, що близько 90% закладів охорони здоров’я та будинків у місті було зруйновано чи пошкоджено під час облоги, а пункти роздачі їжі та маршрути гуманітарної евакуації – розбомблені.
Відповідальність за знищення міста повністю лежить на російських окупантах.
Як повідомляла Реальна Газета, російські окупанти зруйнували Маріуполь під час спроб захопити місто. Тепер жителям міста пропонують купляти нові квартири в іпотеку.
Окупанти визнали проблеми з будівництвом в Маріуполі. Росіяни будують комерційне житло на місці знищених будинків. Людям, які жили в старих будинках, пропонують переїхати в інші райони з гіршою інфраструктурою. Крім того, компенсація, яку пропонують окупанти, не покриває вартості нових квартир. Тому людям пропонують доплачувати за “зайві” квадратні метри.