Освітянку-колаборантку з Луганщини засудили до 10 років тюрми

Освітянку-колаборантку з Луганщини засудили до 10 років тюрми

Освітянка з Луганської області, яка погодилася керувати “відділом освіти”, отримала 10 років ув’язнення, але поки у розшуку, бо перебуває на окупованій території.

Про це повідомили у пресслужбі Луганської обласної прокуратури.

Колаборантка з весни до кінця 2022 року з власної волі була “начальницею відділу освіти Новоайдарського району ЛНР”. До повномасштабного вторгнення вона працювала спеціалістом відділу освіти Новоайдарської селищної ради.

Попри роботу в українських відділах освіти, жінка після окупації охоче організовувала роботу відділу, брала участь у заходах на підтримку Росії. А також давала інтерв’ю пропагандистським медіа зі словами подяки представникам держави-агресора за надані підручники, зошити та інші навчальні матеріали.

Колаборантці призначили максимальне за цей злочин покарання – 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також колаборантку позбавили права протягом 15 років обіймати посади в органах влади.

Вирок ухвалили заочно. Засуджена відбуватиме покарання з моменту затримання. Наразі колаборантку оголосили у розшук.

Як повідомляла Реальна Газета, російські загарбники мають намір створити на окупованих територіях орган, який стежитиме, щоб українські діти отримували “правильну” освіту.

Залишити відповідь