Окупати збираються вилучити на ТОТ понад 13 тисяч “безгосподарних” квартир і будинків

Окупати збираються вилучити на ТОТ понад 13 тисяч “безгосподарних” квартир і будинків

Російські окупанти планують визнати “безгосподарним майном” 13,3 тисячі квартир і будинків на окупованій території, щоб потім їх вилучити.

Про це пише “Новая газета Европа”.

Російські окупанти шукають підходяще для “вилучення” майно з початку повномасштабного вторгнення. Якщо у перший рік вони знаходили в середньому по 235 “покинутих” будинків щомісяця, а зараз — по півтори тисячі. Зараз вони намітили собі 13,3 тисячі будинків та квартир.

“Безгосподарними” визнають квартири та будинки, власники яких втекли від війни в Росію, Україну та інші країни. Проте у список потрапляє житло і мобілізованих жителів ТОТ, які воюють на боці окупантів.

Незважаючи на те, що окупаційна влада обіцяє вилучати житло тільки тих, хто виїхав з 2014 року і не збирається повертатися додому, 77,5% “безгосподарської” нерухомості перебуває на нещодавно окупованих територіях. Лідери за кількістю “покинутого” житла  Маріуполь, Мелітополь і Сватове, захоплені російськими військами навесні 2022 року.

Найчастіше житло віджимають у центральних районах.

Окупанти стверджують, що власники квартир можуть зберегти за собою право на нерухомість, якщо повернуться у квартири, будуть оплачувати комунальні послуги та зареєструють житло у Єдиному державному реєстрі нерухомості (ЄДРН). Проте для цього потрібен російський паспорт. А біженці і переселенці такі умови виконати не можуть.

Залишити відповідь