Окупанти заявили, що 250 студентів луганського вишу “добровільно” пішли на фронт

Окупанти заявили, що 250 студентів луганського вишу “добровільно” пішли на фронт

В угрупованні “ЛНР” заявили, що 250 студентів Луганського державного університету нібито “добровільно” взяли академічну відпустку та вирушили на фронт.

Про це заявив “ректор” вишу Віктор Рябічев, його слова наводять окупаційні медіа.

“На сьогоднішній день 250 студентів написали заяву: “Прошу залишитися і захищати Батьківщину”, вони взяли академічну відпустку і перебувають на фронті”, — сказав колаборант.

За його словами, участь у війні проти України взяли нібито 1,100 студентів університету.

Він не уточнив, скільки з “мобілізованих” студентів загинули або дістали поранення під час бойових дій із лютого 2022 року.

Так званий “ректор” також заявив, що студенти університету нібито беруть участь у волонтерських організаціях та постійно контактують з військовими на передовій.

Нагадаємо, за 5 днів до початку повномасштабного вторгнення Росії на окупованих територіях Луганської та Донецької областей розпочалася загальна мобілізація.

За різними оцінками, на війну росіяни мобілізували від 90 до 140 тисяч жителів ОРДЛО, зокрема й студентів місцевих навчальних закладів.

Згідно з даними “Східної правозахисної групи”, на кінець 2022 року в бойових діях загинули 30 тисяч примусово мобілізованих жителів ОРДЛО.

Точна кількість загиблих студентів залишається невідомою.

У листопаді 2022 року голова окупаційної адміністрації Луганської області Леонід Пасічник підписав “указ” про нібито повернення студентів із фронту.

При цьому станом на початок 2023 року в мережі з’являлися повідомлення від примусово мобілізованих студентів та їхніх родичів, у яких вони скаржилися на відсутність демобілізації.

Як повідомляла Реальна Газета, у жовтні 2023 року окупанти на Луганщині знову почали мобілізовувати студентів, яких перед вересневими “виборами” показово повернули з фронту.

Ми також писали, що на окупованій Луганщині загарбники змушують студентів ставати на військовий облік.

Залишити відповідь