У Луганську продовжують відбирати квартири у жителів, які виїхали з окупації. Що зараз відбувається з нерухомістю луганчан і чи є шанс повернути права на неї для переселенців, розповідаємо далі.
Новий список адрес, за якими знаходяться потенційно «безхазяйні» квартири, опублікували в Луганську, Лисичанську, Старобільську та Сокологірську.
Цей список — продовження політики окупантів із привласнення нерухомості жителів регіону, які виїхали з окупації.
Тільки за минулий рік вона торкнулася 500 квартир. За правилами окупантів, у власників є місяць, щоб з’явитися і заявити права на квартиру. Інакше її можуть визнати нічийною і забрати.
Проблема полягає в тому, що документи на житло мають бути російські. Тобто жителям необхідно переоформити майно за законами окупантів. Для цього потрібна особиста присутність власника. Українські документи на нерухомість — не приймаються.
За міжнародним правом такі дії незаконні, але жителі окупації не можуть відстояти своє майно. Тільки от і встигнути вчасно переоформити квартиру за правилами окупантів теж неможливо.
Для оформлення нерухомості потрібно повернутися в окупацію, взяти російський паспорт і тоді вже переоформляти документи. І все це — за 30 днів.
Потрапити на окуповану Луганщину з українським паспортом можна тільки через Москву — аеропорт “Шереметьєво”. Але там людей піддають жорсткій фільтрації. У ній беруть участь російські спецслужби, які допитують людей.
Багатьом у в’їзді відмовляють. За даними спільноти «Отказники Шереметьєво», близько десятка людей за останній місяць отримали навіть заборону в’їзду на російську територію на 50 років. Штампи про неї в паспорт не ставлять, як і про рішення можуть не оголошувати кілька місяців.
Тим часом квартири в нових будинках у Луганську роздають приїжджим росіянам: держслужбовцям і бюджетникам. А відібране в луганчан житло обіцяють роздавати силовикам. І дистанційно ніяк не можна цьому протистояти.