Луганські пропагандисти поширили фейк про марку на честь дивізії СС “Галичина”

Луганські пропагандисти поширили фейк про марку на честь дивізії СС “Галичина”

Пропагандисти з луганського телебачення поширили брехливий допис про марку, яку “Укрпошта” нібито випустила на честь дивізії СС “Галичина”.

Відповідний допис з’явився в телеграм-каналі “Луганск LIVE”.

“Трюдо, який назвав вшанування нациста з дивізії СС “Галичина” в парламенті Канади жахливою наругою над пам’яттю жертв Голокосту, не знає, що на їхню честь в Україні випускають марки”, — сказано в підписі під маркою.

Луганські пропагандисти поширили фейк про марку на честь дивізії СС “Галичина”

Проте, як з’ясував проект StopFake, “Укрпошта” не випускала жодних марок, присвячених дивізії.

Першою, хто вкинув фейк у медійний простір, була Речниця МЗС Росії Марія Захарова. Вона стверджувала, що у День пам’яті жертв Голокосту “Укрпошта” нібито випустила серію поштових марок, присвячених 75-річчю дивізії СС “Галичина”.

Проте військова дивізія була сформована 28 квітня 1943 року. Відповідно, 75-та річниця від дня заснування дивізії припадала на квітень 2018 року, а не у 2023 році.

На сайті “Укрпошти” та в каталогах немає згадки таку марку.

На світлині “марок”, яку розповсюджують російські ЗМІ, відсутні будь-які розпізнавальні знаки: дати випуску, логотип “Укрпошти”, штрих-код товару та його номери.

Проте марка справді з’явилася. У 2018 році її надрукувала група ентузіастів, які самі зізнавалися, що “Укрпошта” таку марку надрукувати не може.

“Є така функція приватних випусків”, — пояснювали під своїм дописом в інтернеті.

Луганські пропагандисти поширили фейк про марку на честь дивізії СС “Галичина”

Філателісти у всьому світі можуть випускати непоштові марки, присвячені різним подіям, проте “офіційними” такі марки не стають і їх не можна використати для відправки листів. Отже, жодного відношення до позиції України вони не мають.

Крім того, символіка дивізії СС “Галичина” не є нацистською, її не заборонено ані в Україні, ані в будь-якій іншій країні світу.

Що ж там Трюдо?

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, якого згадують пропагандисти, вибачився від імені Канади перед Зеленським за те, що у канадському парламенті виступив 98-річний ветеран дивізії СС “Галичина” Ярослав Гунько.

“Це було жахливою наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голокосту”, — цитує Трюдо “Радіо Свобода”. Саме цей уривок його заяви цитують пропагандисти, проте не згадують Зеленського.

Нагадаємо, пропагандисти з Луганська запустили черговий фейк щодо мобілізації в Україні, опублікувавши розпорядження нібито від начальника військкомату в Облонському районі Києва. Рупори кремля стверджували, що це нібито документ про “загальну мобілізацію”, проте це не так.

Залишити відповідь