Колаборанту, який очолює Луганський медичний ВНЗ, повідомили про підозру

Колаборанту, який очолює Луганський медичний ВНЗ, повідомили про підозру

Ректору клону Луганського медичного університету СБУ оголосила про підозру у державній зраді. Згідно з відкритих джерел, мова йде про Олександра Торбу, який зараз очолює фейковий ВНЗ.

Про це йдеться у релізі СБУ відомства 15 серпня.

“Служба безпеки України задокументувала колабораційну діяльність ректора «Луганского государственного медицинского университета имени Святителя Луки». Після окупації навчальний заклад увійшов до системи «Министерства здравоохранения российской федерации». За матеріалами слідства, колаборант після захоплення Луганська обіймав посаду «головного республіканського хірурга». У листопаді 2022 року він погодився на пропозицію загарбників очолити медуніверситет. За отриману посаду, він повністю виконував усі вказівки окупаційної влади, співпрацював з освітніми установами країни-агресора та увійшов до складу ради ректорів медичних і фармацевтичних вишів рф”, — розповіли в СБУ.

Там додали, що коаборант активно пропагував ідеї “русього міра” в університеті.

Як повідомляла Реальна Газета, в “ЛНР” опублікували партійні списки “Єдиної Росії” на виборах у вересні цього року. В десятку кандидатів увійшов й Олександр Торба.

Залишити відповідь