Наразі 63% українців готові терпіти труднощі через війну. Однак частка тих, хто готовий витримувати стільки, скільки буде потрібно, зменшилася на 10%.
Про це йдеться в соціологічному дослідженні Київського міжнародного інституту соціології.
Збільшилася частка людей, які готові терпіти рік війни — з 3% до 6% та з 4 до 12% побільшало тих, хто не визначився з відповіддю.
Соціологи зазначили, що зміни у настроях особливо помітні на сході та півдні. На півдні частка готових витримувати “скільки треба” знизилася з 71% у лютому до 57%, а на сході — з 73% до 48%. Натомість кількість тих, хто говорить про умовно короткий період, зросла до 36%.
У західних і центральних регіонах зберігається відносно висока готовність терпіти війну, хоча також зросла частка невизначених.
Опитування також показало, що погляди на ресурси Росії розділилися: 47% українців вважають, що РФ має достатньо ресурсів для тривалої війни, тоді як 46% вірять у виснаження російських запасів.
Розподіл думок майже рівномірний у всіх регіонах, хоча у західній частині країни дещо більше тих, хто вважає, що Росія виснажує свої ресурси, тоді як найбільше песимістів — серед жителів півдня.
Ця оцінка впливає також на готовність терпіти: 77% вважають, що Росія вичерпує ресурси та готові терпіти стільки, скільки потрібно.
Що відомо про опитування КМІС
Київський міжнародний інститут соціології провів з 20 вересня по 3 жовтня всеукраїнське опитування” Омнібус”, де фахівці розпитали у українців, наскільки вони готові терпіти труднощі війни і як оцінюють запас ресурсів Росії.
Опитування проводили методом телефонних інтерв’ю серед 989 дорослих громадян, що проживають на підконтрольній Україні території. У вибірку не включалися жителі тимчасово окупованих територій і громадяни, які виїхали за кордон після початку війни, однак участь у опитуванні змогли взяти переселенці.