Росіяни намагалися розігнати фейк про обстріл машини з жінкою та дитиною. Виявилося, що його зняли на окупованій Донеччині

Росіяни намагалися розігнати фейк про обстріл машини з жінкою та дитиною. Виявилося, що його зняли на окупованій Донеччині

Росіяни намагаються видати постановочне відео, де “військовий” нібито кричить і ображає жінку з дитиною, які сидять в автомобілі, і нібито стріляє по машині. Проте OSINT-дослідники довели, що відео постановочне: його зняли на окупованій території Донецької області.

Відео поширив російський військкор Роман Сапоньков. Пізніше він вказав, що відео підроблене.

Відео зняте на відеорегістратор. В кадр потрапляє дорога попереду і автомобіль людей, які видають себе за українських військових. Чутно голоси: “жінки”, яка за кермом, “військового” та дитини, яка нібито є в машині. За “сценарієм” пропагандистів, “військові” зупиняють “жінку” на віддаленій дорозі у неназваної місці та сварять за те, що вона нібито обігнала військову колонну. Голос “жінки” звучить налякано, вона дає “військовому” документи, проте той кричить на неї і сварить за те, що та розмовляє російською. “Військовий” читає вголос ім’я та прізвище водійки — вони виявляються неслов’янськими. Крім того, людина, яка видає себе за військового, називає “жінку” “свинею” та стріляє по її автомобілю.

Проте це відео виявилося постановочним.

 OSINT-дослідники вияснили, що реальне місце зйомки знаходиться на схід від окупованого Донецька на повороті з окружної дороги на стрільбище, тому українських військових там бути не могло.

Проте на відео є й інші сумнівні моменти, які доводять, що відео — фейк:

  • скоріше за все, звук наклали на відео. Ніякої жінки та дитини в машині не було;
  • в Україні заборонені відеорегістратори. Його б помітили та попросили б прибрати раніше;
  • коли “військовий” “б’є” по автомобілю та “стріляє” по ньому, картинка не рухається. При реальних ударах зображення мало б дрижати;
  • “військовий” без будь-якої причини озвучує ім’я та по-батькові жінки з документів;
  • в соцмережах немає людини з такими даними.

При цьому на відео багато тригерів, які мали б зачепити глядача: плач дитини, неслов’янське ім’я жінки, яку потім обзивають “свинею”, український прапор та хрест на автомобілі, вимога розмовляти українською мовою.

Також в соцмережах вказали на ще одну деталь, яка вказує на підробку: на автомобілі “військових” встановлено кунг російського виробництва, який в Україну не постачався.

Нагадаємо, луганські пропагандисти намагалися вкинути фейк про нібито постачання в Україну ядерної зброї, хоча насправді Велика Британія передає Україні снаряди зі стрижнем зі збідненого урану, який майже не радіоактивний.

Залишити відповідь