Байден приїхав в Київ напередодні річниці вторгнення РФ

Байден приїхав в Київ напередодні річниці вторгнення РФ

Президент США Джо Байден таємно приїхав в Київ. Заздалегідь його візит не анонсувався.

Про візит очільника Білого дому повідомили ЗМІ.

Журналісти помітили, як з воріт Михайлівського собору виходить озброєна охорона, а разом з ними — Джо Байден у супроводі Володимира Зеленського. Це відбувалося під час масштабної повітряної тривоги через активність ворожої авіації на території Білорусі.

Пізніше було опубліковано фото, на якому чітко видно Байдена та Зеленського.

Байден приїхав в Київ напередодні річниці вторгнення РФ

Після цього візит Байдана до США був підтверджений офіційно: Зеленський виклав у своєму телеграм-каналі фото з Байденом.

“Джозефе Байдене, вітаю в Києві! Ваш візит — це надзвичайно важливий прояв підтримки для всіх українців”, — написав президент України.

Президент США Джо Байден прокоментував свій візит в Київ на сторінці в Twitter:

“Наближається річниця жорстокого вторгнення Росії в Україну, і сьогодні я перебуваю в Києві, щоб зустрітися з президентом Зеленським і підтвердити нашу непохитну відданість демократії, суверенітету та територіальній цілісності України”, — зазначив американський лідер.

Візит американського лідера в Україну вже називають історичним. Це перший візит Джо Байдена до України на посаді президента США. Візит відбувся напередодні двох важливих для України дат: річниці повномасштабного вторгнення військ Росії в Україну 24 лютого та пам’яті героїв Небесної сотні, який визначають сьогодні. Нагадаємо, саме у Михайлівському соборі змогли сховатися активісти Майдану, коли їх жорстоко побила поліція зимою 2014 року.

Як повідомляла Реальна Газета, збройні сили України ліквідували понад 800 солдатів російської окупаційної армії за минулу добу, 19 лютого. Українські захисники також знищили 40 одиниць техніки противника.

Залишити відповідь