“Азовці” вже в Україні. Командири оборонців Маріуполя повернулися з Туреччини

“Азовці” вже в Україні. Командири оборонців Маріуполя повернулися з Туреччини

Сьогодні з Туреччини повернулися всі командири оборони “Азовсталі”, які спочатку потрапили в російський полон, а з вересня 2022 року перебували в Туреччині.

Про це повідомили в Офісі Президента.

В Україну повернулися командир “Азову” Денис Прокопенко “Редіс”, його заступник Святослав Паламар “Калина”, в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський “Волина”, старший офіцер “Азову” Олег Хоменко та командир 12-ї бригади Нацгвардії Денис Шлега.

Оборонців Маріуполя та Володимира Зеленського вітали у Львові, куди приземлився літак зі звільненими “азовцями”.

“Сьогодні, у 500-ий день війни ми повернули додому, в Україну п’ятьох наших героїв, Героїв України, командирів захисту Маріуполя і “Азовсталі”. Вони воювали заради України, героїчно воювали, абсолютно. Вони пройшли через російський полон, потім більше 300 днів вони були в Туреччині, їм час бути вдома”, — сказав президент України на урочистій зустрічі у Львові.

Він також подякував лідеру Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за допомогу у звільненні наших командирів.

Як писала Реальна Газета, ще в травні 2022 року в так званій “ДНР” заявили про можливість страти військовослужбовців полку “Азов”, які опинилися в полоні бойовиків після рішення припинити опір у Маріуполі. Проте ані страти, ані суду не сталося. Захисників Маріуполя, які були в полоні, повернули під час обміну полоненими, а командири полку “Азов” були відправлені з Росії в Туреччину.

Залишити відповідь